top of page

Vehbi Can Uyaroğlu, 26 kasım 1981 yılında Aydın'da doğmuştur.

Müzik hayatına amatör olarak ilkokul yıllarında piyano eğitimi alarak başlamıştır; daha sonra bağlama, kabak kemane ve gitar eğitimi alarak konservatuara hazırlanmıştır.
          

1999 yılında Ege Üniversitesi Devlet Türk Musikisi Konservatuarı Türk Halk Oyunları bölümünü birincilik ile kazanmıştır. Öğrencilik yıllarında Aydın Tekeler Köyü Zeybeği'nin derlemesini, adım düzenlemesini, koreografisini yaparak, sahneye aktarmıştır ve yaptığı düzenlemeyi Türk halk oyunları repertuarına kazandırmıştır. İzmir Devlet Tiyatrosunda 3 yıl Kalpaklılar ve Deli Dumrul oyunlarında dansçı ve korist olarak görev almıştır. 

2005 yılında Aydın'a dönerek müzik dershanesi, enstrüman satış mağazası ve prova stüdyosu açmıştır. Bu yıllarda birçok özel ve devlet kurumlarında gitar eğitmenliği ve ritim eğitmenliği de yapmıştır. 
           
2009 yılında İstanbul'a taşınmıştır ve Rafet El Roman orkestrasında gitarist olarak görev almıştır. Bu yıllarda birçok kısa filme ve uzun metraj sinema filmlerine de müzik yapmıştır. 

2014 yılında Müzik Ofistanbul adı altında prodüksiyon stüdyosu kurmuştur ve Müzik Ofistanbul çatısı altında birçok reklam müziği, film müziği, belgesel müziği ve tiyatro müzikleri bestelemiş ve aranje yapmıştır. Bestecinin "Abi Bana Gitar Öğret" isminde bir gitar eğitim kitabı ve online eğitim setleri de bulunmaktadır. 

2022 yılında Direklerarası Tiyatro Ödüllerin'de ''Gabriel'in Düşü'' oyunu ile ''En İyi Özgün Tiyatro Müziği'' ödülünü almıştır.

2023 yılında Endonezya'da Indosiar televizyonu tarafından düzenlenen ve asya ülkelerinin katıldığı 
'Dangdut Academy Asia 6'' şarkı yarışmasında Türkiye jürisi olarak görev almıştır.
       
2024 yılında Five Continents Internationals Film Festival'de ''Celal'in Treni'' filmi ile ''En İyi Özgün Film Müziği'' ödülünü almıştır.


Müzik Ofistanbul'da halen gitar & armoni dersi vermeye ve birçok sanatçıya, müzik grubuna ve tiyatroya müzisyenlik, bestecilik, aranjörlük, ses tasarımcılığı ve prodüktörlük yapmaya devam etmektedir.

bottom of page